Meie lugu

Comedy Estonia on rühmitus, mis alustas tegevust 2010 aasta alguses rühmitus tegeleb Stand Up komöödia esinemistega ja arendamisega Eestis. Meil on iga kuu mitmeid esinemisi põhiliselt küll Tallinnas ja Tartus, kuid me oleme teinud etteasteid ka Pärnus, Viljandis, Kuresssaares ja Rakveres.

Meil on üks põhiline üritus, mis toimub iga kuu Vaba Lavas ning selle nimi on „Stand Up Comedy with Louis & Elen“. Seal me toome publiku ette kaks parimatest rahvusvahelistest koomikutest ja üritust juhivad meie enda Louis Zezeran ja Elen Veenpere.

Meil on ka esinemisi millel demonstreeritakse kohalikku talenti. Nende esinemiste seas on ka mitmed „Vabad Mikrid“ millel me julgustame uusi koomikuid ette astuma ja ühtlasi juba kogenenumad esinejad saavad võimaluse proovida uusi nalju mida nad on kirjutanud. Nendel Vabadel Mikritel on esinemised tavaliselt segu Inglise ja Eesti keelest. Me leiame, et kuna meie publik on enamuses Eestlased, siis nende ürituste kahes keeles tegemine ei ole kunagi probleem olnud ning see laseb meie koomikutel esineda kuidas neile mugav on.

Lisaks sellele on meil ka mitmeid teisi üritusi iga kuu mille hulka kuuluvad ka „Tartu Comedy Night“ ja „HETK Comedy Night“ Tallinnas. Neil üritustel on segu rahvusvahelistest külalistest ja parimatest kohalikest koomikutest. See on tänu pidevale välismaa koomikute impordile, et Eestil on nüüd fantastiline maine kui koht kuhu tulla esinema imekenadele pubikutele.

Nelja aasta töö kulminatsiooniks oli 2013. aasta Novembris TV3Play poolt filmitud „Best Of“ erisaade mille nimeks sai „Comedy Estonia Live!“. Sellest erisaates olid ainult Eestis elavad koomikud, kes esinesid nii Inglise kui Eesti keeles.

Comedy Estonia toob Eestisse ka suuri rahvusvahelisi komöödiastaare, nende hulgas Dylan Moran, Eddie Izzard ja Bill Bailey.

Lisaks neile avalikele üritustele teeb Comedy Estonia ka esinemisi erapidudel nii Inglise kui Eesti keeles.

Terve kamp töötab ühtlasi ka Soomes ja Lätis leidlike nimede „Comedy Finland“ ja Comedy Latvia“ all. Soomes on juba hästi välja arenenud ja aktiivne Stand Up maastik Soome keeles seega meie jõupingutused on keskendatud Inglise keelse huumori edendamisele ja julgustamisele.

Lätis me korraldame nii oma rahvusvahelisi Inglise õhtuid kui ka Läti keelset Stand Up komöödiat ja me töötame aktiivselt, et julgustada uut generatsiooni Läti koomikuid.

Comedy Estonia eesmärk on edendada Stand Up komöödiat kui kunstivormi nii Baltimaades kui Soomes. Me oleme pühendunud komöödia esitamisele Inglise, Eesti ja Läti keeles ja noorte koomikute julgustamisel selleks, et nad areneks ja oleks vaimustavalt naljakad.