Ardo Asperk

Ta on mees, kes kõrvaltvaadates jätab küllaltki vaikse ja rahuliku mulje. Kindlasti ei ole ta see metsik poiss pidudelt. Aga kui ta oma suur lahti teeb, naerab kogu publik äkitselt, kõhud kõveras.

Tema jaoks pole mitte midagi püha ja kõik, mis ta sihikule võtab, saab armutult lahatud. Ta lood ja sõnastus on konstrueeritud sarimõrvarliku täpsusega. Ka kõige triviaalsema teema suudab ta filigraanselt muuta sügavamõtteliseks meistriteoseks. Kahtluste kohaselt hõlmab ta kirjutamisprotsess desinfitseeritud sulepäid ning hermeetiliselt suletud vihikuid.

Ardo teeb teiste jaoks stand-upi tegemise igavaks. Kui ülejäänud koomikud püüavad kirjutades arvata, mis võiks naljakas olla, siis Ardo ei arva, Ardo teab. Tema oskus ilma ühtegi sõna raiskamata mõtte tuumani jõuda ja osav keelekasutus, teevad temast kultuuripärandi. Eesti keel oma lihtsuses, võlus ja ilus, segatud hulga enesekriitikaga. See lihtsalt peab meeldima!

Portfoolio

Sooloshow 2018- “Naerukõne”, ongoing
Comedy Estonia: “See on Stand Up”, 18 etteastet
TV3 Kolmeraudne aprill 2017- stand up etteaste
Comedy Estonia: “Suurel Laval” 10 etteastet
Sooloshow 2016- “Karmid vennad naeratavad silmadega”, 6 esitust
Comedy Estonia: “Esimene eesti keeles” vol 2, 8 etteastet
Comedy Estonia: “Esimene eesti keeles”, 8 etteastet

Stiil

Tema materjalile on iseloomulik SET-I kiirete ja teravate naljadega alustamine, et kiirelt publiku tähelepanu köita ja show käima tõmmata. Sellele järgnevad lühemad või pikemad lood millest iganes – ta suudab rääkida lugusid klienditeenindusest perekonnani, tööst ahjukütmiseni. Seda teeb ta alati talle omase absurdselt humoorika nurga alt. Kui vaja, viisakalt. Kui vaja, vähe vürtsikamalt.

Pressifotod

Videod

Ardo Asperk – “Naerukõne” (TÄISPIKK SHOW)

“Karmid vennad naeratavad silmadega” (TÄISPIKK SHOW)

Estonian Accents (English)