Koomikud

Meie jaoks on stand up’i tegemine midagi enamat kui näitlemine. Stand up hõlmab isikliku materjali kirjutamist ja selle testimist Vaba Mikri õhtutel, eesmärgiga luua siiras kontakt oma publikuga. Kuna stand up on esinemiskunstivorm, mis sünnib vahetult laval etendudes, peitub selles ka riskifaktor – kunagi ei tea, kuhu koomik oma teemad järgmiseks viib!

Louis Zezeran

Louis Zezeran, Photo by Anu Hammer
Esineja, kellel ei jää energiast puudu ning ta ei jää üheski olukorras hätta. Louis on nagu energiapomm, mis lavale jõudes plahvatab ja kogu publiku käima tõmbab. Legaalne tulnukas Eestis, kes võidab naiste ja beetaisaste südameid oma päikselise naeratusega. Naised tahavad olla tema, mehed tahavad olla temaga!

Sander Õigus

Tartu vaimu üks lähedastest sõpradest, kelle räpparist Abraham Lincolni välimus peaks kõikidele juba tuttav olema. Sander on noormees, kellest oodati reaalteaduste pioneeri, aga saadi hoopis sõnasepast nilbik. Kuid äkki seda oligi meil vaja. Mees, kes oskab inimesi oma mugavus-stsoonist välja viia ning sellisel viisil, et see neile meeldib. Sander, ilma irooniata, on nagu narkootikum. Sa tead küll, et ta võib mõjuda sulle kahjustavalt, aga samas on ta nii sõltuvust tekitav. Sa tahad, et ta oleks su onu! Aga mitte väga noorelt.

Karl-Alari Varma

Karl-Alari Varma Photo by Marion Uuspõld
Koomik, kes teab kuidas jõuda inimesteni läbi oma huumori ning nad end hästi tundma panna. Isegi kui see mõnikord on suunatud enda pihta. Moodsa aja Läti Henrik, kes pajatab raskest elust jumala poolt hüljatud tsiviliseerimata perifeerias – Lasnamäel. Karli laval nähes taipad, et tema kodutu-jõuluvana chic välimuse taga peituvad lõbus hing ja soe süda ning tema jutustuste kuulamine on alati tummine kogemus. Karlile meeldib tänavareegleid ka publiku peal rakendada, pannes neid tihti piinliku olukorda, et see pärast paari sõnaga naeruks keerata.

Ardo Asperk

_MG_3139ArdoAsperk
Sõnaseadmise meister, kelle naljad on filigraanselt töödeldud briljandid. Ardo võlu koomikuna ei seisne ainult tema ilusas näolapis, vaid ikkagi oskuses näidata asjade naljakat külge igas situatsioonis. Noormees, keda ei tasu kaane järgi hinnata. Kuskil lokaalis teda kohates võib tekkida tunne, et mingi mõttetu vaikne tüüp, aga kui ta mikrofoni kätte saab, siis hakkab sülgama tuld nii et jube, kõik päkapikud peaks ette vaatama.

Stewart Johnson

stew-comedians-small
Stewart Johnson on pärit Ameerikast, aga Eestis on elanud juba 15 aastat ja ta ei karda sellest kogemusest laval rääkida. Tema Eesti ja Ameerika erinevustest ja sarnasustest rääkimine võib ajada publiku naerma ja nutma. Ta on lausa magnet, mis tõmbab ligi veidraid olukordi ja Stewart armastab oma kogemusi vormida lugudeks, mida mõistavad nii eestlased kui ka välismaalased. Stewartil on aastate jooksul saadud praktika lõbustamaks eraürituste publikut, kellepoolne tagasiside on siiamaani olnud ainult positiiivne.

Elen Veenpere

Elen Veenpere, Photo by Marion Uuspõld
Elen on hirmnaljakas, lööv ja sundimatult sarkastiline. Äärmisest ülbusest halastamatu enesekriitika ja igapäevaste koomiliste juhtumisteni – uskumatult mitmekülgse esinejana läheneb neiu kõigele, millest tunneb ennast puudutatuna, ootamatu ent teravmeelse nurga alt ning jagab oma tähelepanekuid kartmatult ka publikuga.

Tim Reidy

IMG_0348
Elust pakatav inimene, kes ei ütle mõnikord mikrofoni karjumisest ära. Oma tiheda reisimise käigus on tal tekkinud palju jutte ning tähelepanekuid, mida publikuga jagada. Algselt pärit Iirimaalt, kuid nüüd kutsub ta koduks Paidet. Tim Reidy ei suuda kunagi eestlastele seletada, kuidas ta siia sattus. Ta kasutab oma naturaalset iiri jutuvestmisoskust, et punuda lugu noorest mehest, kes kolis kaugele maale armastuse pärast ning sinna kohale jõudes pidi ta ühtlasi toime tulema ka kummaliselt emotsioonitute poetöötajate, bussijuhtidega kes ei räägi ühtegi keelt ning suure hulga kartulite ja sibulatega.

Mikael Meema

_MG_3182MikaelMeema
Mikaeli esinemisstiil on muhe ja rahulik, kuid tema käsitletavad teemad kompavad tihti ühiskondliku aktsepteeritavuse piire. Kuna eestlased on usukauge rahvas, siis lausa lust on kuulata, kuidas Mikael oma mõtteavaldustega paneb publikus istuvad tüdrukud üksteise võidu „Issand!!!“ ahhetama. Samas Mikael ise laval olles ei põe: ta ei kiirusta oma esituses, jätab mõtete vahele hingamisruumi ja oma mõnusa olekuga võlub sult välja naeru.

Daniel Veinbergs

_MG_3122DanielVeinbergs
Mees, kes räägib sellest, mis tema ümber toimub ning tema tähelepanekud elust ei jäta kedagi külmaks. Hädavajalik nooruse hääl vananeva rahvastikuga ühiskonnas. Daniel avab publikule pilgu 21. sajandil elluastuva noormehe muredesse, rõõmudesse ja lootustesse; kõik serveerituna ängi rõhutavas monotoonsusekastmes. Daniel on uue generatsiooni hääl. Seda nii halvas kui heas. Tema avabki akna maailmasse, mida valitsevad nutitelefonid, ebakindlus, purunevad unistused ja tähelepanuvõime, mis ei kesta kauem kui üks South Parki osa!

Mikk Sügis

_MG_3157MikkSaar
Mikk on noor vihane mees, kelle energia laval on nakkav ning varsti paneb ta ka sinu vere keema. Miku entusiasmile ja energiale pole eesti komöödiamaastikul vastast. Ta on kui šamaan kes viib end laval olles transsi ja võtab publiku kaasa reisile kaugetesse dimensioonidesse, mille olemasolust neil enne aimugi polnud. Mikk on fenomen, keda peab kogema