Meie lugu

Comedy Estonia tutvustas Stand Up kultuuri enam kui 8 aastat tagasi ja on tänaseks muutunud täisväärtuslikuks promootori ja talendijuhtimise agentuuriks üle Soome, Eesti, Läti ja Leedu.

Pärast meie viimast “See on Stand Up” showd Nordea Kontserdimajas, 12. detsembril 2017. Fotograaf Höije Photography

Üritused
Eestikeelne Stand Up
Talendijuhtimine
Meeskond
Rahvusvaheline Stand Up
Õhtujuhtimine ja eraüritused
Üritused

Meie esimene armastus on live show’de tegemine. Me võtame toa, sätime üles mikrofoni, paar valgustust, sätime paika mõned toolid ja seejärel tulete te metslased kohale ja me kõik veedame mõnusalt aega. Videod on küll head, aga erilise vau efekti saab vaid koha peal olles: See on show eelne ootusärevus. See on õhtujuhti avalaused. See on see kui koomikul läheb nii hästi et isegi kergelt tõstatatud kulm suudab ruumi naerust värisema panna. See on see kui nali läheb lihtsalt nii mööda kui võimalik, aga koomikute laud rõkkab naerust. See on show järgselt mõne joogi võtmine, et arutada sõpradega mis naljad kõige enam meeldisid. Just see kogemus on meie jaoks kõik.

 

Aitab sellest filosoofiast: me loodame, et teil on meie showdel lõbus.

 

Me korraldame igasuguseid erinevaid üritusi, suuri, väikseid, põrandaaluseid showsid kus koomikud saavad uut materjali proovida, showsid mis täidavad riigi kõige suuremaid teatreid, showsid suvel mil me tuuritame ringi ja esineme kohvikutes, vabaõhukohtades, õlleaedades. Meil on üritusi kus te näete viimatisi soolotunde oma lemmik koomikutelt aga ka üritusi kus te näete nimekirja nimedest keda te ära ei tunne ja kogete seeläbi taaskord midagi uut.

 

Me korraldame erinevate suurustega üritusi sest see on stand up. Stand Up on kunstivorm mis on kirjutatud ja esitletud ühe inimese poolt. Neil võib olla mõjutusi ja panuseid ka teistelt, aga show ise on nende enda looming ja meie ei redigeeri ega keela neid kuidagi. Stand Up tuleb ellu alles siis kui seda esitletakse päris publiku ees ja komöödiale pühendatud ruumis. Koomikud valmistavad oma materjali ette kulisside taga, aga nad ei saa selles kunagi kindel olla kuniks see on laval testitud. Publik on esimene ja viimane hea komöödia kohtunik ja meile meeldib kui teil on selles ka oma arvamus. Sulle meeldis üks esineja aga mitte teine? Äge, äkki tule oma lemmik koomiku soolo showle. Sulle ei meeldinud keegi? Jälgi nende arengut. Head Stand Up koomikud ei ilmu tühja koha pealt välja, neil on vaja aastate jagu kirjutamise, esinemise ja laval oleku kogemust. Võibolla näete Open Micil kedagi kes on alles alustanud ja proovib show show järelt uusi nurki, nalju, ideid ja kui te lõpuks näete kuidas nad on arenenud ja mõistavad mida nad tegema peavad, siis tuleb see moment.. See “OH, MA SAAN NÜÜD ARU MIDA TA ÜRITAB TEHA” moment. See hetk on tõeline komöödia kuld.

Eestikeelne Stand Up

Comedy Estonia teeb kõva tööd et arendada Eesti Stand Up kultuuri. Me usume Stand Upi tegemist autentsel viisil: kõva töö materjali kallal, õhtust õhtusse lavale minek, olla austusväärne ja alandlik. Meie eesmärk on see et kui me räägime oma välismaa koomikutest sõpradele seda mida me siin Eestis teeme, et nad mõtleks “jep kõlab nagu päris asi”. Algusaastatel olid enamikud meie showd inglise keeles lihtsalt selle pärast et Eesti Stand Upi veel ei eksisteerinud, seejärel tulid aga kampa artistid nagu Sander Õigus, Karl-Alari Varma ja Ari Matti Mustonen, kes hakkasid oma arenguga näitama kuidas saab showsid ka eesti keeles täiega rokkida.

 

Tänapäeval on enamik meie showsid eesti keeles. Samas aga võivad meie Open Micid olla igal ettejuhtuval päeval segu erinevatest keeltest ja see avaldab meile väga muljet, et Eesti publikutel ei ole probleemi eesti keelest inglise keele peale üle minemisega.

 

Me arvame et Stand Up on äärmiselt oluline sest see on päriselus meelelahutus sellises maailmas kus me vaatame kõike ekraanilt. Me leiame et Stand Upil on juures selline toores “kõike võib juhtuda” faktor. Stand Up nõuab tõesti palju kirjutamist ja ettevalmistust, kuid nagu Bill Hicks on öelnud “käisikiri on seal vaid selleks kui sul saavad muud jututeemad otsa”.

 

Ühtlasi arvame me, et Stand Upil on ka sotsiaalse kommentaariumi külg. Koomik saab seista ühel õhtul laval ja rääkida suurele kambale inimestele samal päeval toimunud sündmustest, see on omamoodi väga võimas asi. Kui täna juhtub midagi uudistes, võib seda õhtul laval ka mõnelt koomikult jututeemana oodata.

 

Me arvame et meie Stand Upi protsess on väga oluline, see ei ole lihtsalt “laval seismine ja naljakate asjade ütlemine”

Talendijuhtimine

Comedy Estonia on suurepärane meeskond kes on asjas sees täie hingega, et arendada oma etteasteid ja teha sellest veidrast eneseväljenduse meetodist karjäär. Selleks peame me mõtlema kõike läbi pikas perspektiivis, et artist ei oleks kuulus vaid tänasel päeval, aga et me saaksime nende karjääri edendada ka järgmise 1, 5 ja 10 aasta jooksul.

 

See on Comedy Estonia teine töö: talendijuhtimine. Me ei korralda ainult live showsid vaid teeme ka pidevat tööd meie koomikute karjääriplaanidega. Artistiks olemine võib ju tunduda lihtne: istud päev läbi kodus, kirjutad paar nalja, esitad neid laval, lähed koju ja nutad natuke, mis võiks olla lihtsam? Kui sa tahad aga komöödias või mõnes muus kunstivormis karjääri teha peab selleks väga kõvasti töötama, asi ei seisne vaid selles kellel on kõige naljakamad naljad. Eesmärgid on tähtsad. Tuleb olla realistlik oma praeguse tasemega ja leida moodus kuidas seda arendada. Meedia suhted. Saada broneering eraüritustele et maksta üüri ja õhtust-õhtusse erinevatele komöödia üritustele minna. Teha oma meedia podcast/vlog/mütse heegeldada et fännid saaks sinuga rääkida ja olla osa sellest mida sa teed. Kõik see on aastal 2018 oluline kui sa tahad naljade rääkimisest teha karjääri.

 

Meie administratiivne tiim oskab hästi asju organiseerida ja meie koomikud oskavad väga hästi kirjutada, nii et meie jaoks on loogiline lasta meeskonna liikmetel teha seda mida nad kõige paremini teevad. Mänedžeri omamine ei ole mingi uhke popstaari asi, me aitame oma artiste nende karjääri plaanidega et nad saaksid keskenduda naljade kirjutamisele.

 

Osa sellest mida me teeme on uute koomikute järje peale aitamine. Noore Open Mic koomiku jaoks võib piisada piisavalt laval oleku aja tagamisest selleks et nad saaks seda üha rohkem ja rohkem teha. Kogenuma koomiku jaoks võib abiks olla selline suunamine, mis aitab tal 30 minutilise või isegi tunni ajalise soolo kokku panna. Oluline on võtta aeg et keskenduda igale koomikule ja mõista nende eesmärke ning seda mis neid motiveerib, et nendega koostööd tehes nende taset tõsta.

Meeskond

Me teeme kõike oma armastusest komöödia vastu. Me armastame oma tööd ja meie jaoks on suur privileeg seda kõikjal Eestis esitleda. Üks asjadest mida me väga kõrgelt hindame on meie grupp inimesi. Stand Up komöödia keerleb pealtnäha küll ühe inimese ümber, aga me mõistsime et kui me tahame komöödiat edasi arendada peame me kokku hoidma ja üksteist välja aitama. Sellepärast avavadki koomikud teiste soolotunde. Kui me kusagile lähme, teeme me seda meeskonnana. Karjäär, kõvasti töötamine, eesmärkide peale mõtlemine, tagasilöögid, võidud, need kõik ei ole lihtsad ega iseenesest mõistetavad, seega hoiame me kokku ja aitame üksteisel mööda redelit üles ronida.

 

Kindlasti olete märganud kuidas ettevõtete lehtedel on alati välja toodud nende väärtused ja ehk olete neid lugedes mõelnud “issand, milline korporatiivne jura aga vähemalt sai mõni reklaamikoostaja tööd”. Tuleb välja et Comedy Estonial on ka väärtused. Ärge nüüd mõelge et me arvame et me oleme Bill Gates, need väärtused on arenenud pika aja jooksul ja sobivad meile kui inimestele, seega panime need ka kirja.

 

Otsekohesus   

Me anname teile alati oma võimete piirides nii palju informatsiooni oma ürituste kohta kui võimalik. Me tahame teile alati teada anda kui show enda või selle rivistusega on toimunud mõni muudatus. Me ei ütle kunagi “VIIMANE SHOW ÜLDSE” ja siis paneme veel ühe show juurde. Me üritame vältida selliseid odavaid reklaamitrikke, sest me tahame et te üha uuesti tagasi tuleksite kas siis järgmisel kuul, aastal, aastakümne pärast või millal iganes teil võimalik on. Me soovime et te tunneksite, et te saite Comedy Estonialt ausa kogemuse.

 

Õiglased piletihinnad

Me soovime hoida oma piletihinnad alati kõigile taskukohased ning me ei usu, et neid ka tõstame. Me usume sealjuures ka, et oma artistidele peab õiglast tasu maksma ning me püüame madalate hindadega nende nimel võidelda. Pigem näeme seda nende kahe idee tasakaaluna: meil on noored koomikud, kellel on palju energiat ja kes soovivad niipalju esineda kui võimalik, et uusi kogemusi koguda. Ning me soovime, et publik saaks tulla meie üritusi nautima ilma piletihinna pärast muretsemata. Me oleme veendunud, et publik saab panustatud raha eest ka meilt vastu mingisugust väärtust.

 

Iseseisvus  

Meil ei ole väga palju sponsoreid, sest kõik meie koostööd on väga hästi läbimõeldud. Me oleme veendunud, et igasugune koostöö tähendab mingit vastutust mõlema poole jaoks. Kui keegi annab sulle oma raha või teenust, tahavad nad selle eest midagi ka tagasi saada. Meile meeldib teha oma asja ja öelda mida iganes me soovime ilma, et see peeglduks sponsoril kes peab oma brändi pärast muretsema. Need partnerid kes meil on, on meile lähedased ja me hindame neid väga. Me tahame et te saaksite meid usaldada ja kui näete et kusagil on kirjas “Comedy Estonia”, siis see on väärt asi.

 

Me korraldame ja reklaamime ise oma showsid ning üritame seejuures tagada et me omadega miinustesse ei jääks. See annab meile võimaluse veel ühe päeva võidelda.

 

See on Stand Up

See oli meie esimese suure riikliku tuuri nimi 2017. aastal ning ühtlasi võtab meid nelja sõnaga ideaalselt kokku. Me tahame teha Stand Upi sama hästi kui meie iidolid, see on meie suurim kirg. Me leiame et Stand Upil on oma stiil ja meetod. Jah, igaüks võib minna käsikirjaga lavale ja olla naljakas, kuid tõelisel Stand Upil mis on südame ja hingega tehtud, on selline kindel maitse ja tunne mida isegi meie ei saa defineerida. See on nagu elekter õhus kui esineja on laval. Me elame selliste momentide nimel.

Rahvusvaheline Stand Up

Rahvusvaheliste koomikute Eestisse toomine on olnud suur nauding. Olgu see siis mõni suur täht nagu Gabriel Iglesias, Dylan Moran, Eddie Izzard, Bill Bailey, Daniel Sloss ja Jimmy Carr, või hoopis meie tavalised English Comedy Nightid mõne suurepärase peaesinejaga. See osa on meie jaoks väga lõbus, sest me saame Eestise kutsuda koomiku kes meile endile väga meeldib. Meie põhimõte on see, et kui me juba ise koomikut nähes elevusest üles-alla ei hüppa, miks peaks seda siis keegi teine tegema? Ja oi meile meeldib üles-alla hüpata!

 

Mitmekesisus on meie jaoks väga oluline, me üritame kokku panna kava mis ei koosne vaid valgetest meestest. Naljakas nali on küll ju naljakas, aga kui me usume Stand Upi jõudu siis on loogiline kuulda erinevaid vaatepunkte. Varieeruva kava kokkupanek on pidev töö lihtsalt sellepärast et komöödiatööstus on valgeid mehi täis, aga meie siiras lootus on see et me suudame seda teha.

 

Meie töö ulatub ka Eesti piiridest välja! Me promome oma regulaarseid English Comedy Nighte ka Riias ja Helsingis selliste nimede all nagu Comedy Latvia ja Comedy Finland (me teame, et meil on väga fantaasiarikkad nimed). Suurte enamtuntud rahvusvaheliste artistide korral viime me nende showd ka teistesse Baltiriikidesse ja Soome. Selleks teeme koostööd näiteks Leedus asuva partneriga Humoro Klubas ja Soomes Suomen Stand Up Clubiga.

Õhtujuhtimine ja eraüritused

Comedy Estonia võib esineda ka teie eraüritustel. Meie põhiteenused on meelelahutusena Stand Upi pakkumine või kogenud õhtujuhtimisteenuse osutamine.

 

Me võtame seda osa oma ärist päris tõsiselt kuna me mõistame et kui see on korralikult organiseeritud, on see väga kasulik nii kliendile kui ka meile. Selleks on meil projektijuht Maarja, kes on pühendunud selliste showde korraldamisele et veenduda, et kogu protsess on klientide jaoks võimalikult sujuv. Esmapilgul võib tunduda et sellised etteasted on väga lihtsad, kuid selleks et Stand Up toimiks ja oleks mõjuv, peab paika määrama palju erinevaid detaile.

 

Ühtlasi spetsialiseerume me õhtujuhtimisele, mis võib muuta lihtsalt hea ürituse suurepäraseks. Louis Zezeran, kes on meie Austraaliast pärit inglise keelt emakeelena rääkiv koomik hoolitseb rahvusvaheliste ürituste eest. Lisaks osutab õhtujuhtimise teenust ka Karl-Alari Varma, kes suudab ilma suurema vaevata mõlema keele vahel liikuda. Meil on väga palju kogemust erinevate üritustega, olgu need siis komöödia õhtud, suure publikuga konverentsid, ettevõtete suvepäevad või sünnipäevapeod. Ühesõnaga, kui teil on suur grupp inimesi kes vajavad juhatamist, võite meie peale loota. Meie eriline oskus ei ole ainult laval seista ja paar ilusat sõna öelda, aga ka kogu ürituse organiseerimisega aitamine et üritus kulgeks sujuvalt ja õigeaegselt. Me oleme esitlenud väga palju komöödia õhtuid ja konverentse ning me saame selle kogemuse ka teie üritusele tuua.

 

Üks kindel ala millega meiega pidevalt ühendust võetakse on “ürituse triaaž”. Kui teil on tulemas üritus mis tundub minevat kontrolli alt välja näiteks selle tõttu et selle skoop on tõusnud suuremaks kui te arvasite, võime me vahele astuda ja aidata teid ajakava kokku panemisel ning teha kindlaks et ürituse päeval toimub kõik õigeaegselt.

 

Kui te olete huvitatud Comedy Estonia broneerimisest või soovite lisainformatsiooni, võtke ühendust Maarjaga e-mailil info@comedyestonia.com

Our Admin Team

Hendrik Kaur
Projektijuht
hendrik@comedyestonia.com
+372 5348 4493‬
(inglise / eesti keeles)

Louis Zezeran
CEO
louis@comedyestonia.com
(+372) 5595 3996
(inglise keeles)

Hele-Riin Metsal
Operatsioonide juht
heleriin@comedyestonia.com
(+372) 5590 2207
(inglise / eesti keeles)

Kristiina Lõhkivi
Müügi-ja turundusjuht
kristiina@comedyestonia.com
(+372) 5592 0782
(inglise / eesti keeles)