Renar Trummal

Renar on noor mees oma kahekümnendate teises pooles, kes tundis, et oma teisel ametipostil, trummarina lava tagumises hämaras nurgas, ei saa ta oma tähelepanuvajadust rahuldatud. See sundis teda tulema lava etteotsa ja haarama mikrofoni. Kuna ta laulda ei oska, siis pidi midagi muud välja mõtlema..
Renar hakkas esimesi samme oma stand-up’i teel käima juba keskkoolis, kui ta avastas, et ega tal õpetajatele tunnis vastuseks väga palju tarkuseterasid tavaliselt just jagada ei ole, aga õige vastuse asemel saab näiteks ka hoopis oma kõige lollimaid mõtteid üle klassi välja öelda ning inimesi naerma ja see talle väga meeldis.
Kui koolitee sai otsa hakkas Renar otsima esinemisvõimalusi nii muusikuna kui improteatris, kuni lõpuks ühel päeval võttis ta julguse kokku ja pani end open mic’ile kirja, et lihtsalt proovida, tundus fun. Andis sõrme – stand-up võttis käe.
Kaaskoomikud on kirjeldanud Renarit kui kedagi, kes lava taga võib olla ülimalt tõsine, keskendunud ja mediteerida veidras asendis, aga kui ta lavale astub, on ta avatud igale inimesele, kes on teda saali kuulama tulnud. Tema lood on kaasahaaravad ja energiast pulbitsevad ning ta suudab nalja teha nii kõige argisemate teemade kui ka iseenda üle. Ta paistab silma oma detailideni läbimõeldud, ent mängulise stiili ja ambitsioonikusega – iga show’ga proovib ta naerma ajada vähemalt ühe inimese rohkem.

Portfoolio

Värske Veri 2020 – 6 etteastet
Best of open mic 2019 – 5 etteastet
Comedy Estonia Suvetuur 2019 – 4 etteastet
Eesti Hip Hip Festival 2019 – 1 ettaste
Comedy Estonia Sügistuur 2019 – 5 etteastet
Ardo Asperk Sündinud Vabas Eestis 2019 soojendaja – 2 etteastet

Stiil

Renari materjal on inspireeritud elust enesest: veidralt käituv tervisesportlane, “omapärase” nimetusega toode poeriiulil, kentsakas sotsiaalne olukord jõusaalis jne. Renar samastab ennast elevil kutsikaga, kellele meeldib autosid taga ajada, kuid kes ei suuda ära otsustada, millist neist kinni püüda. Sellepärast on ka materjali teemad seinast seina, alustades sellest, et mis asi on saun ja miks me seal üksteist oksakimbuga peksamas käime, lõpetades eluliste probleemidega Põlva elanike eludes. Renarit koomikuna iseloomustab vahetu esitus, ausus, aktiivne füüsis ja elavad grimassid. Tema lood on kaasahaaravad ja esitus mõnusa energiaga.

Pressifotod

Videod